Konkursy, zawody, nasze osiągnięcia

POLICYJNA AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA

W dniu 7 listopada 2018 roku dwoje uczniów klasy II naszej szkoły - Bartek Słowiński i Lena Kurowicz wzięło udział w corocznym turnieju „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”. Turniej odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Brzezinach. W imprezie udział wzięło sześć zespołów. Uczestnicy zawodów musieli pokonać sprawnościowy tor przeszkód oraz rozwiązać test. Cały turniej przebiegał w duchu „fair play”. Na koniec wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe upominki.

Akademia policyjna [300x216]

_____________________________________________________________________________________________________________

SUKCESY NASZYCH TENISISTÓW

24   października 2018 roku   w Rogowie odbyły się miedzy szkolne zawody sportowe  w tenisa stołowego o mistrzostwo powiatu brzezińskiego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej rocznik 2003 - 2005. Reprezentujący naszą szkołę zespół dziewcząt w składzie Natalia Buldecka i Joanna Chrzanowska  z klasy VIII po emocjonujących meczach wywalczyły I miejsce w swojej kategorii zdobywając złote medale. Natomiast zespół chłopców w składzie Jakub Galant z klasy VIII i Patryk Kubicki   z klasy VIII wywalczył II miejsce i zdobył srebrne medale. Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów

tenis3png [300x201]

Turniej wiedzy przyrodniczej

24 czerwca w naszej szkole po raz czwarty odbył się Turniej wiedzy przyrodniczej. Wzięło w nim udział 15 uczniów klas IV-VI. Pierwsze miejsce zajęła Weronika Józwik, drugie - Kamila Walczak i Magdalena Sasin, trzecie - Daria Skwarczyńska. Dla zwycięzców i wszystkich uczestników przygotowane były nagrody przekazane przez Urząd Marszałkowski w Łodzi, Nadleśnictwo w Brzezinach oraz Park Krajobrazowy Wzniesień łodzkich.

Konkursowi towarzyszyły przedstaienie ekologiczne Staw w wykonaniu uczniów klasy VI, inscenizacja o zdrowej żywności zaprezentowana przez dzieci z klas I-III, degustacja sałatek, surówek i kanapek.

Turniej zorganizowany przez panią Katarzynę Wlazło zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele Urzędu Gminy Brzeziny, Komisji Oświaty przy Urzędzie Gminy oraz pracownicy PKWŁ.

Konkurs recytatorski

30 maja odbył się Konkurs recytatorski. Wzięło w nim udział 16 uczniów z klas I-VI. Uczestnicy recytowali dowolnie wybrany przez siebie wiersz.

Komisja w składzie pani Katarzyna Wlazło - organizator konkursu oraz członkowie pani Joanna Dziagacz i pani Elżbieta Śiwonik oceniała pamięciowe opanowanie tekstu, płynność recytacji, dykcję, oddanie głosem treści wiersza oraz postawę recytatora, w tym rekwizyty. Przyznawano od 0 do 3 punktów za każde kryterium.

Konkurs wygrała Wiktoria Kalinowska z klasy V. Deklamowała balladę Pani Twardowska Adama Mickiewicza. II miejsce zajęła Magdalena Sasin z klasy VI, recytując bajkę Ignacego Krasickiego Myszy, zaś III miejsce zdobyli Karolina Zalewska za wygłoszenie wiersza J. Tuwima Kapuśniaczek, Jakub Galant z klasy III za wiersz Jana Brzechwy Pan Hilary i Gabriela Pietrzak za sugestywną deklamację Zosi Samosi. Uczniowie otrzymali piękne nagrody książkowe.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego Mój niezbędnik higieniczny

3 lutego pani Joanna Dziagacz rozdała nagrody przyznane w ogólnopolskim konkursie plastycznym organizowanym przez drogerie Rossmann pod hasłem "Czysty i wesoły chodzę do szkoły". Laureaci najciekawszych prac otrzymali pamiątkowe  dyplomy i nagrody w postaci niezbędników higienicznych zawierających przybory do utrzymania czystości.

SUKCES NASZYCH TENISISTEK

17 stycznia 2014 roku w Rogowie odbyły się miedzyszkolne zawody sportowe w tenisa stołowego w ramach Igrzysk Młodzieży szkolnej na szczeblu powiatowym szkół podstawowych. Reprezentujący naszą szkołę zespół dziewcząt w składzie Karolina Zalewska i Weronika Józwik z klasy VI wywalczyły wicemistrzostwo powiatu zajmując II miejsce. Zawodniczki te zdobyły srebrne medale. Zespół chłopców w składzie Piotr Szwajkowski i Filip Kowalski z klasy VI po dobrym występie zajął IV miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISA STOŁOWEGO 2013 / 2014

W listopadzie  w naszej szkole rozegrano  indywidualne mistrzostwa szkoły w tenisa stołowego. Turniej zorganizował Uczniowski Klub Sportowy „MILENIUM” działający przy Szkole Podstawowej w Dąbrówce Dużej. Historia turnieju sięga już 10 lat. Turniej cieszył się zawsze dużym zainteresowaniem, a jego zwycięzcy z sukcesami reprezentowali naszą szkołę w czasie Igrzysk Młodzieży Szkolnej Powiatu Brzezińskiego zdobywając liczne medale i puchary.

W tym roku do rozgrywek zgłosiło się 32 zawodników – uczniów i uczennic z klas III – VI. Po emocjonujących meczach wyłoniono zwycięzców w kategoriach dziewcząt i chłopców.  Wśród dziewcząt  I miejsce zajęła Karolina Zalewska z klasy VI, II miejsce Magda Sasin z klasy VI, III miejsca zajęły Magda Weronika z klasy VI i Klaudia Rudnicka z klasy V. Wśród chłopców I miejsce zajął Piotrek Szwajkowski  z klasy VI, II miejsce Daniel Walczak z klasy IV, III miejsca zajęli Damian Budziewski z klasy VI i Kuba Galant z klasy III.

30 października zakończył się koordynowany

przez pana Krzysztofa Jaszczyka

szkolny etap konkursu literacko-plastycznego "Odkrywanie Tuwima"

organizowany przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas II, III i VI. Młodsze dzieci wykonały ilustrację do jednego z pięciu utworów Juliana Tuwima: "Cuda i dziwy", "W aeroplanie", "Spóźniony słowik", "Abecadło", "Pan Maluśkiewicz i wieloryb". Starsi uczniowie przystąpili do konkursu na najlepszy wiersz nawiązujący do twórczości pisarza.

Wybrano prace Aleksandry Zalewskiej, Macieja i Jakuba Sasinów, Patryka Kubickiego oraz Karoliny Zalewskiej i Magdaleny Sasin.

Życzymy powodzenia.

25 października uczniowie naszej szkoły oddali do skupu makulaturę, którą zbierali od początku roku szkolnego. Udało się zgromadzić 402 kilogramy makulatury gazetowo-książkowej i 20 kilogramów tektury. Członkowie Samorządu uzgodnili, że pozyskane środki zostaną przeznaczone na kupno pomocy i materiałów paierniczych na zajęcia pozalekcyjne.

Serdecznie zachęcamy do dalszego udziału w akcji.

Przysłuż się planecie i nauce.

W konkursie plastycznym "Segreguję, nie marnuję" organizowanym przez brzezińską filię Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach wzięło udział 9 uczniów z klasy VI. Prace dotyczyły segregacji i recyclingu odpadów. 10 pażdziernika w siedzibie Filii w Brzezinach odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Spośród 190 nadesłanych prac uczniów powiatu brzezińskiego Karolina Zalewska otrzymała I miejsce, Weronika Jóźwik II miejsce, a prace Filipa Kowalskiego, Magdy Sasin i Piotrka Szwajkowskiego zostały wyróżnione.

Reprezantacja naszej szkoły wywalczyła

I miejsce

w Międzyszkolnym Konkursie wiedzy o problemach Alkoholowych i narkomanii, który odbył się 10.06.2013 r.  w Szkole Podstawowej w Bogdance. W konkursie brały udział 8 - osobowe reprezentacje, w których skład wchodzili uczniowie, rodzice i opiekunowie. Naszą drużynę przygotowali znakomicie Jolanta Kowalewska, Teresa Majchrzak, Joanna Dziagacz  i Katarzyna Wlazło. Konkurs składał się z licznych konkurencji, m. in. krzyżówki, psychodramy - jak odmawiać, pytań dotyczacych wiedzy o uzależnieniach, sesji plakatowej, planszy "Rynek narkotykowy", antyreklamy alkoholu i tytoniu. Oceniane były również stroje, transparenty, hasła, okrzyki i piosenki profilaktyczne oraz doping drużyn.dsc08827.jpg [653x436]dsc08821.jpg [436x653]

24 października 2018 roku                        w Rogowie odbyły się miedzy szkolne zawody sportowe w tenisa stołowego o mistrzostwo powiatu brzezińskiego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej rocznik 2003 - 2005. Reprezentujący naszą szkołę zespół dziewcząt w składzie Natalia Buldecka i Joanna Chrzanowska                 z klasy VIII po emocjonujących meczach wywalczyły I miejsce w swojej kategorii zdobywając złote medale. Natomiast zespół chłopców w składzie Jakub Galant z klasy VIII i Patryk Kubicki              z klasy VIII wywalczył II miejsce i zdobył srebrne medale. Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.